Liepu pamatskolas skolēni ekskursijā uz Varakļāniem

FaceBook  

IMG 20201013 WA0008

Dabā lēnām ir ienācis rudens-ar krāsu bagātību, dzestrajiem rītiem, pelēko miglas paklāju, aukstajiem vējiem un lietus mākoņiem. Lietus mākoņi nenobaidīja mūs 13.oktobra rītā, kad mēs, Liepu pamatskolas 7.klases skolēni, devāmies ekskursijā uz Varakļāniem programmas ‘’Skolas soma’’ ietvaros.

IMG 20201013 WA0024

Muzejpedagoģiskās programmas ’’Pa grāfa Borha takām’’ ietvaros gids izsmeļoši pastāstīja par Varakļānu pils vēsturi un izrādīja pils telpas. Skolēniem vajadzēja nokāpt spocīgajā pils pagrabā un atrast divas lietas, kuras būs nepieciešamas dienas turpmākajām aktivitātēm. Skolēni to veikli izdarīja, izrādījās, ka apslēptās lietas bija loks un bultas. Tālāk mūsu ceļš bija uz pilsētas centru, kur apskatījām grāfu Borhu apaļo baznīcu, uzzinot daudz interesantu faktu par Borhu dzimtu. Jāteic, ka ceļu līdz pilsētas centram mērojām ar skrejriteņiem. Centrā bija iespēja redzēt pilsētas simbolu-lapsu, izbraukt velolabirintu un izbaudīt pilsētas galvenā laukuma skaistumu, kurā atrodas unikāls saules pulkstenis.
Atgriežoties pils parkā, mūs gaidīja divas jautras aktivitātes-šaušana ar loku un upes pārvarēšana ar troses palīdzību. Dienas noslēgumā mēs izgaršojām burvīgo zāļu tēju un ēdām uz ugunskura ceptās desiņas, atpūšoties pils parka jaunuzceltajā lapenē. Skolēni bija priecīgi par izdevušos dienu. Tik daudz bija ko pārrunāt! Viņi atzina, ka uzzinājuši daudz ko jaunu un nedzirdētu par savu kaimiņpilsētu. Iegūtās zināšanas skolēniem noderēs turpmākajā mācību procesā.

Inese Kokoreviča
Liepu pamatskolas 7.klases audzinātāja

Autora foto

 

Cookies

Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2022