• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Televīzijas pirmizrāde filmai "Vīna vosora deļ vysu"

FaceBook  

      20. maijā Televīzijas pirmizrādi kanālā OTV piedzīvos Edgara Blinova režisētā filma "Vīna vosora deļ vysu". Tā ir mūsdienu drāma, kas stāsta par vienkāršu latgaliešu ģimeni.
      Filmas galvenos varoņus apvij problēma, kas skar daudzas latviešu ģimenes, – izceļošana uz ārzemēm. Galvenā sižeta līnija – aizbraucēju un palicēju atkalsatikšanās dzimtajā Latgales sētā.
      20.maijā pl.22 kanālā OTV būs skatāma spēlfilma "Vīna vosora deļ vysu". Filmas režisors Edgars Blinovs teic: "Skatoties filmu "Vīna vosora deļ vysu", ikviens varēs aizdomāties par savu vietu Latgalē, par iespēju būt noderīgam savai zemei, reģionam, pilsētai, nepalikt vienaldzīgam pret apkārtni, notiekošo, vienkārši būt, mīlēt, palīdzēt saviem tuvajiem".

      Iniciatīvas projekta mērķis ir uzņemt mākslas filmu latgaliešu valodā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību ikdienišķām situācijām un jauniešu problēmām, liekot pārdomāt iespējas mainīt savu attieksmi pret dzīvi un līdzcilvēkiem, laboties, atrast sevis pilnveidošanās iespējas. Vasara var būt parasta vasara - saulaina, bezrūpīga. Bet var būt arī citāda...dažādu notikumu piepildīta, mutuļojoša, darbīga un paliekoša atmiņā, vēsturē, tāda, kurā kaut kas top.
Spēlfilmas radošā grupa: režisors, idejas autors – Edgars Blinovs; scenārijs - Ineta Atpile – Jugane un Ingrīda Arcihoviča; mūzika – Guntis Rasims; māksliniece – Inese Dundure. Lomās: Daila Ekimāne (Muora), Ilmārs Dreļs (Vikters), Andrejs Rudzinskis (Mārteņš), Diāna Bernāne (Dzintra), Olga Jermakova (Ilze), Valentīna Oborenko - Urtāne (Tekle) un citi.

* Filmas atkārtojums būs skatāms 24.maijā pl.12.10 kanālā OTV.

Vairāk par Latgolys entuziastu grupu "BIĻDIS" šeit.

AFIŠA

 MA2

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

Aptaujas reuzltati

Identitātes Grāmata 2021


OZOLAINES KARTE


Gramatas Kampishki muza logo


 

zirgi beksos
VPG Ambient 
 
 

Cookies

Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2022