Baltā galdauta svētki Bekšos
Plāksne pie Valsts prezidenta iestādītā ozola Bekšos
Liepu pamatskolas ēka Laizānu sādžā
Ozolaines Pirmskolas izglītības iestāde JĀŅTĀRPIŅŠ


Sveicam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!

FaceBook  

Prezidenta Ozols1990.gada 4.maijā demokrātiskās vēlēšanās tika ievēlēta LPSR Augstākā padome, kura, paužot tautas gribu, pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Kopš tās dienas ir apritējis jau 31 gads. Daļa no mums šo notikumu atceras kā aculiecinieki, daļa sekoja līdzi notikumiem ar radio un citu plašsaziņas līdzekļu palīdzību. No otras puses, sava mūža trīsdesmitgadē un jaunāki ir tie cilvēki, kas notikušo var piedzīvot tikai caur citu stāstiem, grāmatām, dokumentālajām filmām televīzijā, internetā un citur. Tātad, ar katru gadu mazāk paliek to, kas dzīvoja tajā laikā un glabā stāstus savā atmiņā, bet vairāk to, kuriem šie notikumi ir vēsture bez personīgām atmiņām, emocijām, sajūtām.


Jau vairākus gadus mūsu valstī ir ieviesta, un, droši var teikt, ka arī nostiprinājusies tradīcija šo svarīgo dienu svinēt pie balti saklātiem galdiem, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu dēvējot par Baltā galdauta svētkiem.
Arī Ozolaines pagasta pārvalde aicina mūsu iedzīvotājus neaizmirst par svarīgajiem 1990.gada notikumiem, un 4.maijā ikviens ir aicināts savā saimē sanākt pie svētku galda, kas pārklāts ar baltu galdautu. Un galvenais - neaizmirst sanākšanas iemeslu un svinēt mums doto iespēju dzīvot brīvā, neatkarīgā un demokrātiskā valstī.
Pirms 4 gadiem valsts prezidents Raimonds Vējonis Bekšu ciemā iestādīja ozolu. Turpināsim šo tradīciju Ozolaines pagastā un arī savā sētā iestādīsim koku par godu mūsu zemei! Saules mūžu Latvijai!
Savu novēlējumu, zīmējumu Latvijai vai bildi, kā tava saime godina 4.maiju, iestādot koku vai kā savādāk, droši sūti uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai uz tālruņa numuru 25127340. Veidosim atmiņas kopā!

 

 

Kalendārs

AFIŠA

 Apvienibas logo

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

80


Gramatas Kampishkimuza logo


logo BAKA


alaas
 

zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
eiespejas logo
ep 190x190

knab
 
 
Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2020