Baltā galdauta svētki Bekšos
Plāksne pie Valsts prezidenta iestādītā ozola Bekšos
Liepu pamatskolas ēka Laizānu sādžā
Ozolaines Pirmskolas izglītības iestāde JĀŅTĀRPIŅŠ


“Shape of Music“ ierodas Liepu pamatskolā

FaceBook  

DSC 0208

Katrā no mums mīt liels vai vēl lielāks mūziķis, bet ne katram ir bijusi iespēja izkopt savu muzikalitāti, izmēģināt savus spēkus kāda mūzikas instrumenta spēlē. Tāpēc 18.februārī programmas “Skolas soma” ietvaros Maltas vidusskolas struktūrvienībā Liepu pamatskolā viesojās 3 virtuozas vijolnieces ar inovatīvās jaunrades muzikālo nodarbību “Shape of Music“.
Gatavojoties šai inovatīvajai nodarbībai, katrā klašu grupā mēs iepazināmies ar klasiskajiem stīgu instrumentiem. Skolēni paši sagatavoja uzstāšanos par šo tēmu - nelielu apskatu par instrumentu uzbūvi, rašanās vēsturi, izcilākajiem stīgu liciņinstrumentu izpildītājmāksliniekiem. Mēs noskatījāmies video fragmentus, kuros redzējām šo instrumentu pielietojumu gan kā solo instrumentu, gan stīgu vai simfoniskā orķestra sastāvā.

DSC 0216
Pasākuma dienā skolēniem bija iespēja uz vietas skolas aktu zālē gan dzirdēt, gan iegrimt bezgala melodiskajās un skaistajās klasisko instrumentu - vijoles , alta, čella un kontrabasa izspēlētajās melodijās. Skolēni ar lielu izbrīnu atskaņotajos mūzikas fragmentos sadzirdēja pazīstamas melodijas no iecienītajām kinofilmām- “Karību jūras pirāti”, “Zvaigžņu kari”, “Harijs Poters”. Izrādījās, ka klasisko mūzikas instrumentu izpildījumā šīs pazīstamās melodijas skan ļoti aizraujoši un mūsdienīgi. Audzēkņiem tika dota iespēja apskatīt tuvāk un pamēģināt izvilināt skaņas no katra šī mūzikas instrumenta.

Muzikantes Lelde Zaržecka, Inese Fedorovska un Arta Abaroņina ir ieguvušas maģistra grādu solo izpildītājmākslā Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā, turpinājušas studijas Vācijā, Itālijā, pilnveidojušas savu profesionalitāti Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra sastāvā. Tāpēc mums bija lieliska iespēja klausīties un aktīvi līdzdarboties šajā lieliskajā muzikālajā notikumā. Iespējams, ka vairāki šī koncerta klausītāji turpmāk vēlēsies vēl paklausīties kādu no Antonio Vivaldi vai citu slavenību darbiem, kā arī apsvērt iespēju sākt mācīties spēlēt kādu no mūzikas instrumentiem.

Ināra Blinova
Maltas vidusskolas struktūrvienības
Liepu pamatskolas skolotāja

1

Kalendārs

AFIŠA

 Apvienibas logo

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

80


Gramatas Kampishkimuza logo


logo BAKA


alaas
 

zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
eiespejas logo
ep 190x190

knab
 
 
Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2020