Baltā galdauta svētki Bekšos
Plāksne pie Valsts prezidenta iestādītā ozola Bekšos
Liepu pamatskolas ēka Laizānu sādžā
Ozolaines Pirmskolas izglītības iestāde JĀŅTĀRPIŅŠ


Zīlēs ir spēks! Ozolaines pagasts svin 80 gadu jubileju!

FaceBook  

ozolaines pagasta 80 dzimsanas diena 10082019 305 20190812 1151537927

Ozolaines pagasta svētki ir lielākais gada pasākums pagastā, kam gatavojamies jau laikus. 2019. gads ir pagasta 80. jubilejas gads, tāpēc šī gada svētkiem gatavojāmies divtik īpaši!

ozolaines pagasta 80 dzimsanas diena 10082019 20 20190812 1507533664

Jau gada ieskaņā sākās darbs pie pagasta pārvaldes vadītāja Edgara Blinova sen lolotās idejas uzņemt videofilmu un uzrakstīt grāmatu par Ozolaini. Iedzīvotāji tika aicināti dalīties ar senajām fotogrāfijām, stāstīt par pagasta vēsturi, ikdienu, sadzīvi, svētkiem un darba gaitām laika griežos. Ozolaines pagastā šogad notika pirmā folkloras ekspedīcija, kā arī neformālās apmācības jauniešiem dzimtas koku izpētē un izveidošanā. Gada laikā tika apmeklēti arhīvi, apciemoti daudzi vecie pagasta iedzīvotāji, kuri varēja pastāstīt par šīs vietas vēsturi daudzu gadu desmitu laikā, kā arī apmeklētas vecas, pamestas mājas, kur palikušas vecas fotogrāfijas un citi materiāli. Vēsturisko liecību apkopošana un materiālu vākšana turpinās joprojām, lai īstenotu sapni par grāmatas izdošanu līdz 29. decembrim, kad ir dokumentāli apstiprinātā Ozolaines pagasta dzimšanas diena.

ozolaines pagasta 80 dzimsanas diena 10082019 24 20190812 1942418859

Ozolaines pagasta svētku svinības sākās jau piektdien, 9. augustā. Vakara pirmajā daļā atklājām fotogrāfa un elektroniskās mūzikas komponista Valērija Prokofjeva fotogrāfiju izstādi un jauno mūzikas albumu. Valērijs ir dzimis un audzis Ozolainē, darba gaitas viņu ir aizvedušas uz galvaspilsētu, taču Valērijs bieži apciemo savu dzimto pusi. Šovasar atvaļinājuma laikā Valērijs devās fotomedībās, lai iemūžinātu pagasta dabu, putnus un dzīvniekus. Fotomedību laikā tika nofotografēts ne viens vien aizsargājams putns, kā arī tika ierakstītas dabā dzirdamās skaņas. Rezultātā tapa fotoizstāde ar zīmīgu nosaukumu “Pa manām bērnības takām”, bet mūzikas albumā daudzus skaņdarbus papildināja Ozolaines pagasta dabas skaņas.
Vakara tumsai iestājoties, Bekšu ciema kastaņu skvērā notika filmas “Mēs kā zīles ozolā” pirmizrāde, kuru apmeklēja kupls skatītāju pulks. Idejas autors Edgars Blinovs teica paldies tiem, kuri bija devuši artavu šīs filmas tapšanā – operatoram un filmas montāžas īstenotājam Mārim Justam, daudziem jo daudziem Ozolaines pagasta iedzīvotājiem, tostarp Marijai Jurkovai, Annai Tarakanovai, Zinaīdai Skredelei, JevdAkimam Rubļovam, Grigorijam Vinogradovam un Klementīnei Buharinai. Filma ietver īsu stāstījumu par dažādiem pagasta pastāvēšanas posmiem, kā arī fotogrāfijas, video un intervijas. Vakars pagāja sirsnīgā un patriotiskā gaisotnē, sajūtot sevī piederību savam pagastam.
Lirisko piektdienas vakara programmu nomainīja sestdienas aktivitātes dažādās jomās. No paša rīta notika makšķerēšanas sacensības, pusdienlaikā Bekšu daudzdzīvokļu māju teritorijā sākās kartingu braukšanas sacensības. Ceturto gadu notika tradicionālais augstpapēžu kurpju skrējiens, kuru ar saviem priekšnesumiem iesildīja Rēzeknes deju studija “Soul Call” horeogrāfes Karīnas Kraines vadībā. Pēc skrējiena komandas varēja doties sporta spēļu disciplīnās, bet tos, kuri bija nākuši atpūsties, aicināja Rēzeknes novada amatnieku un mājražotāju tirdziņš “Lobs Lobam”. Maziem un lieliem svētku apmeklētājiem bija iespēja darboties dažādās radošajās darbnīcās. Kastaņu skvērā notika bērnu tik iecienīto slaimu meistarklase, mazie mākslinieki varēja ļauties Ebru krāsu zīmēšanas darbnīcai, bet visam pa vidu priecāties lielo ziepju burbuļu mākonī.
ozolaines pagasta 80 dzimsanas diena 10082019 36 20190812 1452585203

Plašu darbnīcu programmu bija sagatavojušas Ozolaines Tautas nama senioru pulciņa “Uguntiņa” dalībnieces. Ikviens varēja iemēģināt savu roku īsta lauku sviesta kulšanā pēc senajām metodēm. Tāpat senioru pulciņa darbnīcās bija iespējams vērot, kā top eļļā vārītie cepumi – rozītes, kas kādreiz bija neatņemama Latgales godu galdu sastāvdaļa. Dažādi gardumi tapa uz vecās petrolejas krāsniņas, jeb prīmusa. Čaklās seniores aicināja darboties arī tamborēšanas stūrītī. Šobrīd, kad pasaule arvien vairāk aizdomājas par to, kā izmantot lietas vairākkārt, kā mazāk radīt atkritumus, viens no šādiem veidiem ir lupatu paklājiņi, kas top no nevajadzīgajiem apģērba gabaliem un ir lielisks interjera aksesuārs lauku mājā vai pirtiņā. Senioru klubs “Uguntiņa” šo darbu turpinās, lai rudenī dāvinātu dažādu formu paklājiņu komplektu Ozolaines pirmsskolas izglītības iestādei “Jāņtārpiņš”.
Māksliniece Jana Indričāne vadīja grafikas darbnīcu, kurā pagasta simbolus, izpildītus mākslinieciskā manierē, pārnesa uz apģērbiem, aksesuāriem vai papīra. Tautas nama rokdarbu pulciņa vadītājas Nellijas Kotebo vadībā notika fotorāmīšu veidošana.
ozolaines pagasta 80 dzimsanas diena 10082019 125 20190812 1171955575

Pagātnes izjūtas radīja siena pļaušanas ar izkapti sacensības. Pļavā tika mesta metāla monēta, jo tikai tas pļāvējs, kurš pareizi pļauj, uz savas izkapts no zāles spēs izcelt monētu. Izrādās, ka pļaut gribētāju bija daudz, pie tam, uzvarētāju laurus trejās godalgotajās vietās plūca tieši dāmas.
ozolaines pagasta 80 dzimsanas diena 10082019 319 20190812 1413128514

Pagasta iedzīvotāji svētkos saņēma īpašu dāvanu – divus atjaunotus ceļa posmus – ceļu Bekši – Laizāni, kas ved uz Liepu pamatskolu, kā arī ceļu no šosejas uz PII “Jāņtārpiņš”. Ceļš uz Liepu pamatskolas pusi tika atklāts ar velobraucienu, bet ceļu uz “Jāņtārpiņu” aicinājām atklāt ar svinīgu gājienu ar 12 pieturas punktiem, kuros tika iestādīts pa ozoliņam. Ozolu alejas izveidē savu roku pielikt aicinājām bijušo Ozolaines pagasta padomes vadītāju Annu Tarakanovu, esošo Ozolaines pagasta pārvaldes vadītāju Edgaru Blinovu, bijušos Liepu pamatskolas direktorus Zigfrīdu Lukaševiču un Tatjanu Arseičenkovu un esošo direktori Gaļinu Bogdanovu, bijušo Ozolaines pamatskolas direktori Klementīni Buharinu ar saimi, kam pieder tituls “Ozolaines pagasta sakoptākā sēta 2018”, Ozolaines pagasta vienu no aktīvākajām- Terentjevu ģimeni, kā stipras dzimtas simbolu – “Ozolaines pagasta lepnuma” balvas saņēmējus Albīnu un Anatoliju Šļahtovičus ar saimi, daiļamata meistarus un latviskā mantojuma nesējus keramiķus Violu Annu Bīriņu un Staņislavu Viļumu, “OzO” jauniešu kluba pārstāvjus, PII vecāku padomi, kā arī, protams, bijušo PII “Jāņtārpiņš” vadītāju Regīnu Pranču un esošo saimnieci – Valentīnu Mališevu. Visi kopā nodziedājām dziesmu “Bēdu manu, lielu bēdu”, simboliski vēlot, lai šajā ceļā nevienam nenākas piedzīvot bēdas vai nelāgus brīžus. Ceļu iedejot sanākušos aicināja folkloras kopa “Zeiļa”.
ozolaines pagasta 80 dzimsanas diena 10082019 281 20190812 1187251198

Ciemiņi no Griškāniem – čigānu dziesmu ansamblis “Čarger” klausītājus priecēja ar dziesmām, ticējumiem un zīlēšanas maģiju. Paralēli tapa arī “Čigānu zupa”, veidota no dažādām mistiskām, iespējamām un neiespējamām sastāvdaļām, taču svētku apmeklētājus tas nebiedēja nemaz un visi atzina zupu par ļoti garšīgu.

ozolaines pagasta 80 dzimsanas diena 10082019 293 20190812 1841433199

Ikviens varēja pielikt roku Ozolaines pagasta baltā autobusiņa pārkrāsošanā, ļaujot izjust, ka dzīve ir krāsaina.
Vakara koncertā uz skatuves kāpa gan Ozolaines tautas nama kolektīvi, gan arī ciemiņi. Klausītājus priecēja Rēzeknes austrumu deju studija “Šeherezade”, Silmalas skolotāju vokālais ansamblis “Noskaņa”, Ozolaines Tautas nama vokālais ansamblis “Nadežda” un folkloras kopa “Zeiļa”, kas īpaši, par godu svētkiem, bija “uzbūrušas” īstu zīļu kafiju speciālā iepakojumā. Kā izrādījās, “Zeiļas” sievas ilgu laiku bija eksperimentējušas, ar mērķi radīt kaut ko no ozolzīlēm. Daudzi eksperimenti bija neveiksmīgi, taču kafija no zīlēm izdevās godam.
Svētku dalībniekus uzrunāja Ozolaines pagasta iedzīvotāja Marija Jurkova, kas, savulaik, 1966. gadā aktīvi vāca iedzīvotāju parakstus, lai Bekšu ciemā notiktu elektrifikācija. Marijas kundze šobrīd saglabā dažādas vēsturiskās liecības un ir devusi lielu ieguldījumu gan filmas tapšanā, gan plānotās grāmatas izveidē. Viņa ir kvēla Ozolaines pagasta patriote, kas savu mīlestību ir paudusi arī dzejā.
Svētku koncertā tika nolasīta Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja Monvīda Švarca uzruna un jaunievēlētā Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita apsveikums Ozolaines pagasta iedzīvotājiem svētkos. Koncerts noslēdzās ar kopīgu pagasta himnas dziedāšanu.
ozolaines pagasta 80 dzimsanas diena 10082019 368 20190812 1726601905

Vakarā uz skatuves sagaidījām kolorīto kolektīvu “Latgales dāmu pops”, bet par dienas kulmināciju kļuva lidojums ar gaisa balonu. Gribētāji pacietīgi gaidīja savu rindu, lai varētu pacelties kādu brīdi gaisā un pavērot Ozolaines pagastu no augšas, vienlaikus piedzīvojot vēl nebijušas sajūtas. Līdz ar “Latgales dāmu popa” uzstāšanās pēdējām taktīm, pasākuma noslēgumu iezīmēja svētku salūts.
Ozolaines Tautas namā vēl vairākus mēnešus būs iespēja apskatīt gan Valērija Prokofjeva fotogrāfiju izstādi, gan neformālo apmācību “Es kā zīle ozolā” laikā tapušo dzimtas koku izstādi, gan arī Ozolaines Liepu pamatskolas skolēnu darbu ekspozīciju “Mana Ozolaine”.
Svētku pasākuma laikā kopīgi skandējām saukli – “Zīlēs ir spēks!”. Ikviens pagasta iedzīvotājs ir kā zīle no lielā ozola, ko saucam par Ozolaines pagastu. Tad, kad šīs zīles ir kopā, vienā zarā, var rasties lielas lietas. Mēs katrs esam kā zīle, no kuras var izaugt liels un varens ozols ar spēcīgām saknēm un kuplu galotni, ko apbrīnot citiem! Novēlam savam pagastam šodien un turpmākos gadu desmitus – lai stipras zīles un kupli ozoli!
FOTOGALERIJA ŠEIT.

Santa Ostaša,
Ozolaines pagasta Tautas nama vadītāja

ozolaine Teritorijas sakopšana Križevnieku sādžā no piemestajiem atkritumiem! ❗️ . . Sargā dabu! Nemēslo! https://t.co/C6xtBwOcjG
22h
ozolaine Rēzeknes novada dienu ietvaros Maltas pagastu apvienība organizē mākslinieku plenēru, kura rezultātā taps Maltas pa… https://t.co/Avt3Aobrh5
ozolaine Paziņojums no bāriņtiesas! @ Ozolaines pagasts https://t.co/vep0R6JcZD
ozolaine UZMANĪBU❗️❗️❗️ Ņemot vērā to, ka iedzīvotāju bezatbildības dēļ atkritumu sķirošanas punktā parādījās nekārtības, PA… https://t.co/QJP2ORPqUr
ozolaine Notiek rezeknes_novads Ozolaines pagasta ceļu malu appļaušana ar @ozolaine traktortehniku! 🚜 https://t.co/pnog1gnxu6
ozolaine PAR ATVAĻINĀJUMIEM OZOLAINES PAGASTA PĀRVALDĒ!!! . . ✅Ozolaines pagasta pārvaldes vecākā grāmatvede Svetlana Kuzņec… https://t.co/iO5z3Eo8H0
ozolaine Aicinām Ozolaines pagasta iedzīvotajus piedalīties Rēzeknes novada KOPĪBAS SKRĒJIENĀ! . . . rezeknes_novads Rēzekne… https://t.co/HrCvzDD6Qb
ozolaine Vises fonda projekta ietvaros rezeknes_novads Ozolaines pagasta Usvīšu kapos uzstādīta sausā tualete! Šogad sausās… https://t.co/rXE67vt1dw
ozolaine Maltas pagastu apvienības pasākumi @rezeknesnovads dienas 2020 ietvaros! Aicnām! https://t.co/WyQo76PzNS
ozolaine Turpinam labiekārtot skvēru Bekšu ciemā rezeknes_novads Ozolaines pagastā! ⛩🌳 🪁 @ Bekši, Latvia https://t.co/RFiw6ZOQKk
ozolaine Šogad Rēzeknes novada dienas neierastā formātā - kopīga svētku svinēšana nenotiks Ančupānu kartodromā, bet gan katr… https://t.co/c060ZraNRK
ozolaine Gaiduļu ezera pludmale, vieta atpūtai! https://t.co/07iMcV9SPP
ozolaine ❗️• @brivibas36 Līdz ar šodienu, 1. jūliju, spēkā stājas vairāki #COVID19 izplatību ierobežojošo pasākumu atvieglo… https://t.co/DUbncstvif
ozolaine Par skolēnu nodarbinātību vasaras laikā! . . Šobrīd Ozolaines pagasta pārvaldē ir paredzētas 11 prakses/ darba vie… https://t.co/GhcifjUv35
ozolaine Par Ozolaines bibliotēkas darbu atvaļinājuma laikā! Ozolaines bibliotēkas vadītāja Anita Eisaka no 06.07.2020. līd… https://t.co/uyGsNSn1GJ
ozolaine 1.jūlijs un vasaras vidus ir klāt. Daudzi izbauda, vai vēl tikai baudīs atvaļinājumus, citi to jau paspēja izdarīt,… https://t.co/0wvgGfG0yX
ozolaine Ozolaines pagasts ieskandina Rēzeknes novada dienu Bekšu ciemā!🌳 rezeknes_novads dienas ietvaros 17.07.2020. plkst.… https://t.co/2V85vyMXS0
ozolaine Par karavīru apmācībām Ozolaines pagasta teritorijā! Zemessardze 36 bataljons laika posmā no 30.06.2020. līdz 02.… https://t.co/kwTJ5p8uqH
ozolaine 20. gada 1.puse Ozolaines pagasta pārvaldes pārziņā esošajās kapsētās . . Saskaņā ar Ozolaines pagasta pārvaldes ap… https://t.co/YjVSrYq4Ku
ozolaine Visa laba Jāņu zāle.....🍃🌿 . . . Tautasdziesmās un citos folkloras materiālos sastopam ticējumus, par Zāļu vakarā u… https://t.co/q47iwwWHKa
ozolaine Vides fonda projekta ietvaros rezeknes_novads Ozolaines pagasta Pleikšņu ciemā mazdārziņu teritorijā “Zvaigzne” tik… https://t.co/3PGickVya4
ozolaine Rīdis pirms... 🌳 Jau šovakar no pl.20.00 līdz pl.000 ielīgosim rezeknes_novads Ozolaines pagastā, Bekšu ciemā, Līgo… https://t.co/59NXOSdfhe

Kalendārs

AFIŠA

 Apvienibas logo

kontakti

AVIZE

 facebook logo  instagram twitter logo dr lv youtube logo

80


Gramatas Kampishki 

muza logo


 

logo BAKA


alaas
RTA

zirgi beksos


Bernu mantas-page
cukrasatalog
VPG Ambient 
eiespejas logo
ep 190x190

knab
 
 
Copyright (c) Ozolaines pagasta pārvalde 2020